Bezpłatna broszura "Klimat pomieszczenia jako kluczowy czynnik produkcyjny"

Poproś tutaj za darmo!

Farmacja i kosmetyki

Nawilżanie powietrza na potrzeby branży opakowaniowej


Preston Packaging z Poznania jest prężnie rozwijającym się rodzinnym przedsiębiorstwem, specjalizującym się w produkcji opakowań jednostkowych i ulotek do przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego. 40 pracowników realizuje zgodnie ze standardami międzynarodowymi zamówienia składane głównie przez odbiorców z rynku niemieckiego i skandynawskiego.

Od momentu przeprowadzki do nowego budynku bezpośrednie nawilżanie powietrza ML zapewnia optymalne warunki klimatyczne wymagane w druku i obróbce papieru. Stała wilgotność względna wynosząca 50 % gwarantuje firmie Preston Packaging prowadzenie bezusterkowego procesu druku bez rozciągania materiału i z wysokim stopniem dopasowania przy procesach wykrawania i klejenia opakowań.

 

Ochrona przed elektrostatyką

40 – 60 g/m2 cieniutkie ulotki stosowane w przemyśle farmaceutycznym są wyjątkowo wrażliwe na wszelkie odchyłki wilgotności: Optymalna wilgotność powietrza niezawodnie chroni przed wyładowaniami elektrostatycznymi i problemami w dalszej obróbce papieru: „Dzięki nawilżaniu powietrza nie mamy problemów z elektrostatyką, co w przeszłości niestety często prowadziło do przerw w produkcji, potwierdza Filip Karoński, Prezes Zarządu i współwłaściciel Preston.

 

Dopasowane nawilżanie powietrza

Preston Packaging korzysta z systemu dysz wysokociśnieniowych ML Princess i Solo. Oba systemy precyzyjnie rozpylają drobniutką mgiełkę wodną. Dzięki zastosowaniu techniki wysokociśnieniowej system zużywa niewiele energii. System ML Princess jest przystosowany do dużych hal, w których wymagane jest wydajne nawilżanie, podczas gdy nawilżacz powietrza ML Solo idealnie sprawdza się w mniejszych pomieszczeniach. Dla Preston Packaging nowe systemy nawilżania powietrza stanowią niezbędne elementy w zarządzaniu jakością, które z kolei jest nieodzowne przy spełnianiu wysokich wymagań nakładanych przez klientów w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym.

 

Powrót do przeglądu 

Zalecenia: Nawilżanie powietrza w poligrafii