Nawilżanie powietrza w sklepach

Nawilżanie powietrza w sklepach i pawilonach handlowych

Pawilony handlowe i sklepy często tętnią życiem. Dodatkowe nawilżanie powietrza w pomieszczeniu to czysta korzyść dla klientów i pracowników: Więcej świeżości, więcej zdrowia i większa ochrona produktów przed negatywnymi skutkami zbyt suchego powietrza.

Ochrona produktów

Stała i optymalna wilgotność powietrza w pawilonie handlowym jest szczególnie ważna w przypadku tych produktów, które łatwo oddają lub chłoną wilgoć. Wówczas klienci mogą mieć dostęp do produktów najlepszej jakości. Nawilżanie powietrza zalecane jest przykładowo w działalności związanej z instrumentami muzycznymi, meblami, wydrukami/zdjęciami, wysokogatunkowymi używkami/produktami spożywczymi, czy też sprzętem elektronicznym (zobacz elektrostatyka). Praktycznie każdy mniejszy pawilon handlowy można w dowolnej chwili doposażyć w bezpośrednie nawilżanie powietrza.

Elektrostatyka

Słabe porażenie prądem powstające z powodu ładunków i wyładowań elektrostatycznych to nie tylko nieprzyjemne uczucie dla klienta i pracownika. Elektrostatyka może również wpłynąć na pogorszenie się właściwości produktów: Szkody, niepożądane przywieranie i większe przyciąganie pyłu do powierzchni to negatywne skutki elektryzowania w pawilonach handlowych bez nawilżania powietrza.

Przyjazny klimat

Dodatkowe nawilżanie powietrza odświeża powietrze, orzeźwia i oczyszcza klimat, dzięki czemu klienci czują się bardziej komfortowo. Dodatkowo optymalna wilgotność powietrza zapewnia ochronę pracowników przed schorzeniami dróg oddechowych i dolegliwościami głosu.

Zalety nawilżania powietrza w sklepach i pawilonach handlowych:

  • Chroni jakość i właściwości produktów 
  • Ogranicza niebezpieczeństwo powstawania ładunków elektrostatycznych
  • Wiąże pyły i redukuje przyciąganie cząstek pyłu 
  • Zapobiega niepożądanemu przywieraniu z powodu elektrostatyki
  • Odświeża powietrze 
  • Tworzy klimat sprzyjający dobremu samopoczuciu klientów
  • Chroni zdrowie pracowników 
Nawilżanie powietrza w pawilonach handlowych

„DRAABE dobrze wpływa na nasze gitary i naszych pracowników.”

Alexander Schell

Chcesz dowiedzieć się więcej?

KLIKNIJ TUTAJ

Zalecenia: Nawilżanie powietrza w pawilonach handlowych