Od DRAABE do Condair Systems

Rok Punkty zwrotne
2017

DRAABE pod nowym szyldem Condair Systems przenosi się do nowej siedziby, budynku o powierzchni 8500 m2 w europejskim centrum produkcji i logistyki Condair bezpośrednio przy lotnisku w Hamburgu. Właśnie stąd Condair Systems będzie koordynował sprzedaż instalacji bezpośredniego nawilżania powietrza na Niemcy i Europę centralną.

2016

Systemy DuoPur i TrePur wprowadzone przez DRAABE wyznaczają nowy kierunek rozwoju zespolonych systemów nawilżania powietrza, sprawdzających się optymalnie w mniejszych i średnich projektach. 

2014

DRAABE jest pierwszym producentem, który otrzymał certyfikat VDI 6022 strona 6 potwierdzający zgodność bezpośredniego nawilżania pomieszczenia z najnowszym stanem techniki. W ten sposób wszyscy klienci zyskali po raz pierwszy możliwość regularnego sprawdzania swoich instalacji nawilżania powietrza przez niezależnych kontrolerów VDI. Certyfikacja VDI stanowi część pakietu konserwacji DRAABE Full-Service.

2013

Wydział Ekonomii i Organizacji Pracy Instytutu Fraunhofer (Fraunhofer IAO) w Stuttgarcie rozpoczyna dwuletnie badania o wpływie wilgotności powietrza na warunki pracy w biurze. DRAABE wspiera technicznie te badania udostępniając nawilżanie powietrza NanoFog Evolution.

2012

Nowa generacja nawilżaczy powietrza DRAABE TurboFogNeo jest pierwszym kompletnym systemem łączącym rozpylacze sufitowe i ścienne: W sumie pięć nowych typów nawilżaczy można elastycznie łączyć w celu uzyskania optymalnego rozwiązania do różnych zastosowań.

2012

Przeszło 18 000 m² nawilżania powietrza na drupa 2012: Pierwszy raz w swojej historii DRAABE odpowiada za optymalny klimat w siedmiu halach na światowych targach poligrafii.

2011

System DRAABE ponownie został wyróżniony certyfikatem „Optymalne nawilżanie powietrza" przez Niemiecki Zakład Społecznego Ubezpieczenia Wypadkowego (DGUV).

2008

Na targach poligraficznych drupa 2008 DRAABE wystawia się na dwukondygnacyjnym stanowisku i notuje najlepszą imprezę targową w swojej historii.

2007

Dzięki innowacyjnym systemom NanoFog i DuoPur, DRAABE wchodzi do segmentu nawilżania powietrza w biurach i mniejszych pomieszczeniach.

2005

DRAABE jako pierwszy producent systemów nawilżania otrzymuje certyfikat „Zoptymalizowane nawilżanie powietrza” od Niemieckiego Zakładu Ubezpieczeń Wypadkowych w zakresie druku i obróbki papieru (później DGUV).

2004

Wejście na rynek w Europie, Ameryce północnej i Azji

2002

Przejęcie przez Walter Meier, (dziś Condair Group) międzynarodowy koncern specjalizujący się w produkcji systemów klimatyzacyjnych i technice produkcji; integracja jako niezależna jednostka operacyjna

1996

Prezentacja pierwszego w świecie systemu dysz wysokociśnieniowych „DRAABE DI Puls” – pierwsze nawilżanie powietrza bez drogiego sprężonego powietrza działające praktycznie bezszelestnie.

1991

System nawilżania DRAABE otrzymuje niemiecki patent federalny.

1986

DRAABE wprowadza na rynek system dysz sprężonego powietrza BioSafe, stając się pierwszym producentem systemu nawilżania powietrza zespolonego z uzdatnianiem wody.

1982

DRAABE przedstawia swój pierwszy własny produkt, kontener wody uzdatnionej „UO Wasser”

1960 - 1980

DRAABE jako wyłączny importer urządzeń DEFENSOR (Szwajcaria) jest wiodącym dostawcą systemów nawilżania w Niemczech.

1949

Hans-Jürgen Draabe zakłada w Hamburgu firmę.Europejskie centrum produkcji i logistyki Condair (2017)

DRAABE Logo do 2017Niezawodne nawilżanie powietrza dzięki certyfikacji VDI

Certyfikat zgodności z normą 
VDI 6022 strona 6 (2014)
Nowa generacja nawilżaczy powietrza DRAABE TurboFogNeo

DRAABE TurboFogNeo (2012)
Nawilżacze powietrza DRAABE NanoFog do zastosowań biurowych

DRAABE NanoFog (2007)
Przejęcie DRAABE przez Walter Meier AG

DRAABE Logo do 2002
DRAABE prezentuje swój własny produkt, kontener wody uzdatnionej

Pierwszy system uzdatniania wody DRAABE (1982)

Zalecenia: Historia sukcesu DRAABE

Our vision

We make our customers more successful - with success, responsibility, passion and a focus.

Czytaj dale

Aktualności od DRAABE

Tutaj znajdziesz aktualności DRAABE z zakresu nowoczesnego bezpośredniego nawilżania powietrza.

Czytaj dale

Relaks w cenie Condair Systems

Zrelaksuj się – my zatroszczymy się o resztę! Powiedzieli o nas...

Czytaj dale

Klienci referencyjni

Niektórzy klienci, którzy wybrali nasze produkty.

Czytaj dale