Optymalna wilgotność powietrza w muzeum i galerii
W muzeach, galeriach, bibliotekach i zbiorach nawilżanie powietrza chroni eksponaty i antyki przed uszkodzeniami, zachowując ich wysoką wartość. Najmniejsze wahania wilgotności powietrza mogą doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń drogocennych przedmiotów.
Ochrona przed szkodami
Eksponaty z drewna, papieru, płótna lub tekstyliów są wyjątkowo wrażliwymi przedmiotami, które w zależności od stopnia wilgotności powietrza chłoną bądź oddają wilgoć. Właśnie dlatego stała wilgotność równowagowa decyduje o ich kondycji. Zbyt niska wilgotność prowadzi do kurczenia się materiału i w końcu do bezpowrotnego rozdarcia i przerwania materiału. Dzięki stałej regulacji wilgotności można utrzymywać równowagę między wilgotnością materiału a wilgotnością w pomieszczeniu.
Elektrostatyka a kurz
Stała, optymalna wilgotność powietrza w muzeach i galeriach chroni przed powstawaniem ładunków elektrostatycznych. W związku z tym, że naładowane elektrostatycznie powierzchnie posiadają podwyższoną zdolność przyciągania pyłu, nawilżanie powietrza pozwala dodatkowo zmniejszyć ilość kurzu osadzającego się na eksponatach i gablotach.
Korzystny klimat dla odwiedzających
Dodatkowe bezpośrednie nawilżanie powietrza podnosi wilgotność, co wpływa korzystnie na dobre samopoczucie gości w muzeach i galeriach. Klimat wyraźnie się przez to poprawia, zachęcając gości do przyjemnego spędzania czasu wśród drogocennych eksponatów.
Zalety nawilżania powietrza w muzeach i galeriach:
„Dla naszego muzeum nawilżanie powietrza DRAABE jest optymalnym rozwiązaniem.”
Condair Systems
Sp. z o.o. Oddział w Polsce
Piotr Ciesielski
Kontakt:
peter.ciesielski@condair.com
Mobil: +48 606 981 409
Faks: +48 43 841 7030
Zalecenia: Nawilżanie powietrza w muzeach i galeriach