Zwiększenie wilgotności otoczenia na korzyść jakości produkcji

 

 

 

 


Bezpośredni kontakt: kompetentnie, szybko i osobiście!

 

Condair Systems 
Sp. z o.o. Oddział w Polsce

Piotr Ciesielski

Ul. Langiewicza 28/2 
70 – 263 Szczecin 
Poland

Kontakt: 
peter.ciesielski@condair.com
Mobil: +48 606 981 409
Faks: +48 43 841 7030

 Chłodzenie poprzez bezpośrednie nawilżanie powietrza w pomieszczeniu


Cały proces produkcyjny, w którym to dochodzi do wytworzenia produktu, a następnie jego przechowywania czy nawet przetwarzania w wielu branżach jest niezwykle wymagający. Potrzebne są specjalne warunki w postaci odpowiedniej temperatury czy też wilgotności powietrza, aby dany surowiec miał zakładane właściwości. Klimatyzacja, wiatraki czy też innego rodzaju urządzenia do zmniejszania temperatury pomieszczeń nie zawsze przynoszą zakładane skutki z różnych przyczyn. Właśnie dlatego wydaje się, że wysokociśnieniowe dysze służące do nawilżania powietrza dzięki efektowi adiabatycznego chłodzenia.

 

Wysoka wilgotność w pomieszczeniu? Adiabatyczny efekt chłodzenia!

Ogromną zaletą tego procesu jest fakt, że do powietrza dostają się mikroskopijne krople wody, powodujące praktycznie natychmiastowe obniżenie temperatury i zwiększenie wilgotności powietrza. Właśnie dzięki temu ostatniemu czynnikowi możliwe będzie poprawienie jakości produkcji. Takie materiały, jak papier, drewno czy też tytoń, a także i wiele innych potrzebują optymalnych warunków w trakcie wytwarzania różnych gotowych artykułów. Zbyt niskie nawilżenie mogłoby spowodować wysuszenie surowców, przez co straciłyby swoje właściwości. Efekt adiabatycznego chłodzenia pozwoli na to, aby nie dopuścić do tego typu sytuacji. Indywidualnie dopasowana liczba dysz wysokociśnieniowych ułatwi osiągnięcie wymaganego pułapu zarówno, jeśli chodzi o temperaturę, jak i o wilgotność.

Takie firmy, jak Dannemann czy też NorDan już od kilkunastu lat korzystają z efektywnego sposobu chłodzenia pomieszczeń i zakładów produkcyjnych. Utrzymują odpowiednie nawilżenie powietrza na poziomie około 50% - 70%, co pozwala na wytwarzanie wysokiej jakości towarów. Warto także pamiętać o tym, że surowce w postaci papieru, drewna czy tytoniu oddają do powietrza wilgoć, jeśli nie jest ona na wystarczającym poziomie. Może to grozić różnego rodzaju odkształceniami lub też i pęknięciami, co w przypadku ram okiennych ma niebagatelne znaczenie. Właśnie dlatego należy pamiętać o zapewnieniu odpowiednich warunków w trakcie produkcji różnego rodzaju towarów. Adiabatyczne chłodzenie to najlepsze rozwiązanie, które możesz wybrać ze względu na niższy pobór mocy w porównaniu do innych urządzeń, a także wysokiej efektywności.

 


Bezpłatna broszura
"Klimat pomieszczenia jako kluczowy czynnik produkcyjny"

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zalecenia: Znajdź odpowiednie nawilżanie powietrza