Nawilżanie powietrza w
przetwórstwie papieru i kartonu

Jedno rozwiazanie na trzy problemy

Nawilżanie powietrza w przetwórstwie papieru i kartonu


Bart Sp. z o.o, specjalista od opakowań, dzięki zastosowaniu nowoczesnego bezpośredniego nawilżania powietrza jest w stanie nie tylko zagwarantować bezproblemowe przetwarzanie swoich produktów, ale jednocześnie obniżyć temperaturę i zjawisko pylenia w produkcji.

Jako wiodący producent tektury falistej i opakowań w Polsce, firma przetwarza w różny sposób rocznie ponad 170 milionów m² tektury falistej. Do największych odbiorców wyrobów z tektury należą klienci z branży spożywczej, producenci owoców i warzyw, a także firmy z takich branż, jak motoryzacja, elektrotechnika i chemia. Od 2016 r. częścią systemu zapewniania jakości w firmie Bart jest bezpośrednie nawilżanie powietrza pomieszczenia ML Princess.

Wyższa jakość

ML Princess nadaje się szczególnie do wysokich hal produkcyjnych i dzięki wytwarzaniu ultradrobnej mgły wodnej zapewnia optymalną wilgotność powietrza. System chroni papier i karton przed pofalowanymi brzegami, zmarszczeniami i pęknięciami.
Dodatkowo firma Bart korzysta z dwóch innych bezsprzecznie ważnych zalet: Natychmiastowe przenikanie wody do powietrza
powoduje efekt chłodzenia, dzięki czemu temperatura na produkcji może spaść nawet o 2 °C do 5 °C. Poza tym powietrze jest oczyszczane z pyłów.

Kompetencja i serwis

System zawiera również uzdatnianie wody, dzięki któremu dostarczana woda jest filtrowana z zarazków, bakterii i związków
mineralnych. Raz w roku Condair Systems dokonuje wszystkich niezbędnych prac związanych z czyszczeniem, dzięki czemu
instalacja jest zawsze higienicznie czysta i w pełni sprawna. „Dzięki naszemu nawilżaniu powietrza utrzymujemy przez cały rok optymalną wilgotność powietrza na poziomie od 45 do 55 procent, klimat w naszych pomieszczeniach znacząco się
poprawił, co z kolei przekłada się na mniejszą ilość przestojów maszyn i problemów przy obróbce materiału. Możliwość
regulacji wilgotności zwiększa efektywność procesów oraz zapewnia stabilizację warunków produkcji”, podsumowuje
Bartosz Dziepak swoje pozytywne doświadczenia z systemem ML.

Powrót do przeglądu 

Zalecenia: Nawilżanie powietrza w poligrafii