Komori: „Większa wydajność i wyższa jakość” -
znacznie powyżej oczekiwań

Nawilżanie powietrza w poligrafii

Komori: „Większa wydajność i wyższa jakość” - znacznie powyżej oczekiwań


KOMORI International Europe jest jednym z wiodących producentów maszyn arkuszowych do druku offsetowego. Dzięki systemom nawilżania DRAABE zainstalowanym w salonie wystawowym maszyny poligraficzne działają bez zarzutu.

Firma KOMORI powstała 1923 r. w Tokio. Obecnie na całym świecie firma zatrudnia ponad 2000 pracowników. W swoim portfolio firma posiada również specjalistyczne maszyny poligraficzne do produkcji banknotów oraz cyfrowe prasy drukowe. KOMORI przestrzega najwyższych standardów. „Większa wydajność i wyższa jakość przy niższym zużyciu energii, to nasz cel”, mówi Karin van der Heuvel, Marketing Manager Europe, z KOMORI.

Problematyczne suche powietrze

W salonach wystawowych w Utrechcie i Paryżu KOMORI szkoli swoich pracowników oraz pracowników swoich klientów. W szczególności zimą, z powodu zbyt małej wilgotności pojawiają się problemy z elektrostatyką lub „miseczkowaniem” papieru. Od 2012 r. sześć nawilżaczy powietrza TurboFogNeo 8 ze sterowaniem cyfrowym zapewnia w KOMORI Graphic Technology Center Europe stałą wilgotność powietrza. „Dzięki systemowi DRAABE możemy teraz przez cały rok, przy optymalnej wilgotności powietrza w zakresie 50-55% prezentować nasze maszyny pod pełnym obciążeniem”, wyjaśnia Ad Ekelschot, Showroom Manager w KOMORI. Wilgotność powietrza w razie konieczności może być szybko dostosowana do wymagań rónych podłoży drukowych.

Bezpieczeństwo

Warunkiem bezusterkowego i higienicznego działania instalacji nawilżającej jest odpowiednio przygotowana woda. DRAABE oferuje w tym zakresie instalację uzdatniania wody, skutecznie usuwającą wszelkie bakterie i związki mineralne. Według KOMORI przyjazna konserwacja i pakiet Full-Service stanową o szczególnej sile systemów DRAABE. „DRAABE pasuje idealnie do wizerunku firmy KANDO – beyond expectations:  Funkcjonalność i wydajność systemu nawilżania powietrza znacznie przewyższają nasze oczekiwania. Zastosowanie systemu okazało się strzałem w dziesiątkę”, mówi Showroom Manager.

Zadowolony jest również Ester Chiachio: „DRAABE jest bardzo kompetentnym partnerem, z bogatą ofertą serwisu i szeroką wiedzą z zakresu poligrafii i jako polecenie dla naszych klientów wpisuje się idealnie w naszą koncepcję «Dream Factory».”

Powrót do przeglądu 

Zalecenia: Nawilżanie powietrza w poligrafii