Bart Sp. z o.o. w Świeciu

Bezpłatna broszura "Klimat pomieszczenia jako kluczowy czynnik produkcyjny"

Poproś tutaj za darmo!Wilgotność powietrza u klasyka designu

Nawilżanie powietrza w produkcji mebli


Międzynarodowa marka designerska Republic of Fritz Hansen jest znana z takich projektów, jak krzesło wypoczynkowe EggTM, czy seria krzeseł 7 (TM). Powstała w 1872 r. w Danii firma wyznacza światowe trendy w innowacyjnym rzemiośle meblarskim i jakości premium.

Od 2013 r. produkcja mieści się również w Rawiczu: ponad 100 pracowników Fritz Hansen Production Sp. z o.o. specjalizuje się tu w wytwarzaniu wysokiej jakości krzeseł. Na szczególnie wymagających etapach produkcji kontrolowany klimat pomieszczeń i monitorowana wilgotność powietrza odgrywają kluczową rolę w zapewnianiu jakości.

 

Ochrona poprzez optymalną wilgotność powietrza

„Warunki produkcji w naszym zakładzie muszą być optymalne na każdym etapie, żeby sprostać wysokiej jakości designu dla naszych klientów”, wyjaśnia Maciej Waldmajer, Maintenance Manager we Fritz Hansen. W celu zapewnienia optymalnej wilgotności powietrza, na produkcji oraz montażu końcowym zastosowano wysokociśnieniowe nawilżanie powietrza typu ML Princess. Umieszczone na suficie hali nawilżacza powietrza gwarantują najwyższą jakość obróbki kształtowej krzeseł fornirowanych, bez wypaczeń i pęknięć. Dodatkowo powietrze o odpowiedniej wilgotności wspomaga proces lakierowania.

 

Bezpieczna technika

Wszystkie elementy systemu ML, przez które przepływa woda, są wykonane ze stali nierdzewnej. Gwarantuje to długotrwałe użytkowanie i idealną higienę. Dzięki zintegrowanej w systemie instalacji odwróconej osmozy woda dodatkowo oczyszczana jest ze związków mineralnych, soli i zarazków. Dla Macieja Waldmajera nawilżanie powietrza ML spełnia dzięki temu idealnie wszystkie założenia: „Nawilżanie powietrza jest stałym elementem naszego systemu zarządzania jakością, na którym musimy polegać w 100 %. Wysokie standardy higieny i niezawodna technika w systemach ML przekonała nas do nich od samego początku.”

 

Powrót do przeglądu 

Zalecenia: Nawilżanie powietrza w poligrafii