Luftbefeuchtung direkt im Büro


Mikroskopijna mgiełka w pomieszczeniu

Bezproblemowa modernizacja


Aby utrzymać pracowników w zdrowiu, Bad Homburger Inkasso (BHI) i Bad Homburger Servicegesellschaft (BHS) szukały sposobów na modernizację nawilżania. Jako alternatywa dla nawilżania w systemie klimatyzacji, bezpośrednie nawilżanie pomieszczeń było w stanie spełnić wszystkie wymagania dotyczące higieny i bezpieczeństwa pracy.

Wkrótce po tym, jak w 2014 r. firma przeniosła się z Bad Homburg do Bad Vilbel, stało się jasne, że klimat wewnętrzny nowych miejsc pracy coraz częściej powoduje skargi wśród pracowników.

Ekspercka opinia zaleca nawilżanie powietrza

„W pierwszej zimie nasi pracownicy skarżyli się głównie na zbyt suche powietrze, które powodowało podrażnienia skóry, oczu i gardła”, wspomina Klaus Heubach, szef działu zarządzania dostawcami usług i usług centralnych w BHS. Powołany specjalista ds. klimatyzacji potwierdził w niektórych przypadkach wartości wilgotności powietrza znacznie poniżej 30 procent wilgotności względnej i zalecił pilną modernizację systemu nawilżania powietrza w systemie wentylacyjnym budynku w celu utrzymania zdrowia pracowników. Właściciel nieruchomości odmówił tej inwestycji, ponieważ BHS i BHI wykorzystują tylko częściowe powierzchnie budynku. „Z własnej inicjatywy szukaliśmy systemu nawilżania powietrza, który gwarantowałby wysokie standardy higieny i bezpieczeństwo eksploatacji. Ponieważ system DRAABE był w stanie zademonstrować zarówno certyfikat „Optymalnego nawilżania powietrza” wydany przez Centralną Federację Towarzystw Ubezpieczeń Od Odpowiedzialności Pracodawców Przemysłowych (DGUV), jak i możliwość corocznej certyfikacji VDI, byliśmy pewni, że znaleźliśmy odpowiedni system”

Mikroskopijna mgiełka w pomieszczeniu

Od lata 2017 r. w Bad Vilbel pracuje 110 nawilżaczy pomieszczeń typu NanoFog direct, które przez cały rok zapewniają optymalną wilgotność względną na poziomie 40 procent. Otwarte przestrzenie biurowe, korytarze, jak również wybrane pojedyncze biura są nawilżane. Nawilżacze są podłączone do dwóch systemów uzdatniania wody, które są zainstalowane centralnie w pomieszczeniach użytkowych. Zanim woda zostanie użyta do nawilżania powietrza, musi przejść przez wielostopniowy proces filtracji, demineralizacji i dezynfekcji. Automatyczne funkcje płukania i higieny zapobiegają np. zanieczyszczeniu wody stojącej w rurach, gdy nawilżanie powietrza nie jest aktywne.

Nigdy więcej skarg

Centralne elementy systemu uzdatniania wody są zainstalowane w pojemnikach transportowych, które mogą być wymieniane co sześć miesięcy w celu konserwacji i czyszczenia. Dla pracowników, po uruchomieniu nawilżaczy, klimat w pomieszczeniach uległ wyraźnej poprawie. Zwłaszcza zimą powietrze jest teraz postrzegane jako przyjemne i świeże.


Powrót do przeglądu

Zalecenia: Nawilżanie powietrza w poligrafii