Hamburg, kwiecień 2015

Zdrowie i wydajność

Wydział Ekonomii i Organizacji Pracy Instytutu Fraunhofer (Fraunhofer IAO) bada wilgotność powietrza

Przedmiotem 2-letnich badań Wydziału Ekonomii i Organizacji Pracy Instytutu Fraunhofera (Fraunhofer IAO) była analiza znaczenia i działania wilgotności powietrza w biurze.  Wyniki pokazują, że wilgotność powietrza wpływa pozytywnie na postrzeganie stanowiska pracy, a także dba o zdrowie i wydajność pracowników biurowych.

Badania odbywały się w Centrum Wirtualnego Inżynieringu (Zentrum für virtuelles Engineering = ZVE) Wydziału Ekonomii i Organizacji Pracy Instytutu Fraunhofera (Fraunhofer IAO) w Stuttgarcie (zdjęcie na górze) i dodatkowo zostały wsparte internetową ankietą przeprowadzoną we współpracy z Wydziałem Zarządzania Wyposażeniem Technicznym na Uniwersytecie Technicznym w Berlinie.

Na potrzeby badań, w części w Centrum Inżynierii Wirtualnej zainstalowano nawilżacze typu DRAABE NanoFog Evolution, które dbały o stałą minimalną wilgotność powietrza 40 procent. Ankieta wśród pracowników przeprowadzana była przez kilka miesięcy, w których nawilżacze powietrza były okresowo włączane i wyłączane. Porównano wyniki ankiet z innych obszarów budynku, w których nie było stosowane dodatkowe nawilżanie powietrza.

Znaczenie wilgotności powietrza

Mitja Jurecic, kierownik projektu Wydziału Ekonomii i Organizacji Pracy Instytutu Fraunhofera (Fraunhofer IAO) na podstawie wyników badań utwierdza się w przekonaniu, że wilgotność powietrza stanowi podstawę wzrostu dobrego samopoczucia pracowników i ograniczenia czynników niekorzystnych dla zdrowia: „Nasze badania pokazały, że dodatkowe zastosowanie systemów nawilżania powietrza wpływa pozytywnie na postrzeganie stanowiska pracy, a także dba o zdrowie i wydajność pracowników biurowych.”Powrót do przeglądu

Nawilżacze powietrza DRAABE NanoFog działające w Instytucie Frauenhofera

Instytut Frauenhofera bada oddziaływanie nawilżania powietrza


DRAABE NanoFog Sens Luftbefeuchter

NanoFog – opracowany specjalnie do wymagających zastosowań w pomieszczeniach biurowych i roboczych. 


Interesujesz się wynikami badań?

Pełne badania Frauenhofera w praktycznym pakiecie informacyjnym z dołączanym bezpłatnie termometrem z funkcją wilgotnościomierza.

 


Zamów bezpłatnie!

Zalecenia: Zdrowie i wydajność w biurze

Nawilżanie powietrza a zdrowie

Dowiedz się więcej na temat wpływu zdrowia, dobrego samopoczucia i wydajności w biurze.

Czytaj dalej

Nawilżanie powietrza w biurze

Nawilżanie powietrza w biurze chroni zdrowie i zwiększa wydajność pracowników.

Czytaj dalej

Nawilżanie powietrza, centrum informacji telefonicznej

Optymalna wilgotność podnosi sprawność głosu i chroni zdrowie.

Czytaj dalej