Nawilżanie powietrza bez klimatyzacji jest oszczędniejsze







System dysz wysokociśnieniowych DRAABE TurboFogNeo












Jak wysokie są koszty energii?

Pomożemy ci zoptymalizować bilans energetyczny dzięki bezpośredniemu nawilżaniu powietrza DRAABE.

Poproś o doradztwo! 

  


Koszty energii i nawilżania powietrza

Porównaj koszty energii!


Przy porównywaniu poszczególnych systemów nawilżania, oprócz kosztów zakupu i konserwacji, ważne jest uwzględnienie kosztów energii. Pod względem energetycznym i ekonomicznym parowe nawilżanie powietrza wypada najmniej korzystnie spośród wszystkich systemów. Podgrzewane elektrycznie nawilżacze parowe zużywają dziesięciokrotnie więcej prądu niż nawilżacze dyszowe, co powoduje wyraźnie negatywny stosunek kosztów do użyteczności. Do tego dochodzi jeszcze fakt, że parowe nawilżacze powietrza z powodu „parowania” powodują dodatkowe, niepożądane podgrzewanie powietrza w pomieszczeniu.

Dyszowe nawilżacze powietrza mają lepszy bilans energetyczny


Systemy dysz pneumatycznych i wysokociśnieniowych w aspekcie zużycia energii wypadają bardzo korzystnie. Dużą popularnością cieszą się dyszowe nawilżacze powietrza, w których do rozpylania wody wykorzystywane jest sprężone powietrze. Mimo zaawansowanej techniki, jaką posiadają te systemy, nie są one pozbawione wad. Wysokie koszty bieżącej eksploatacji generowane są przede wszystkim z powodu wysokiego zużycia sprężonego powietrza i wiążących się z tym kosztów energii, konserwacji sprężarek oraz napraw. Mimo wszystko systemy dobrze sprawdzają się w nawilżaniu mniejszych pomieszczeń produkcyjnych (do ok. 4000 m³).

Przy znacznie większej wydajności rozpylaczy (maks. 54 kg/h każdy) zużycie prądu stanowi jedynie ułamek tego, ile zużywają systemy wykorzystujące sprężone powietrze. W systemach tych woda jest niemal bezszelestnie rozpylana w postaci drobniutkiej mgiełki za pomocą pompy wysokociśnieniowej (75 bar) i specjalnych dysz tytanowych. Sterowana częstotliwościowo pompa wysokociśnieniowa zużywa jedynie 700 W.

Adiabatyczny efekt chłodzenia


Pozytywnym ubocznym efektem bezpośredniego nawilżania powietrza jest chłodzenie adiabatyczne. Wydajność nawilżania 100 kg/h dostarcza ok. 63 kW mocy chłodzenia. Pozwala to obniżyć temperaturę w pomieszczeniu o 2°C do 5°C i może skutecznie wspomagać pracę klimatyzacji.



Zalety wysokociśnieniowego nawilżania dyszowego






Zalecenia: Niższe koszty energii

Systemy dysz wysokociśnieniowych

Najbardziej wydajna forma nawilżania powietrza i nadające się do wszystkich zastosowań w przemyśle.

Czytaj dale

Nawilżanie powietrza we wszystkich zastosowaniach

DRAABE oferuje indywidualne rozwiązania do wszystkich zastosowań – niezależnie od klimatyzacji.

Czytaj dale

Opinie klientów DRAABE

Zobacz, co na temat nawilżania DRAABE powiedzieli klienci.

Czytaj dale

Relaks w cenie Condair Systems

Zrelaksuj się – my zatroszczymy się o resztę! Powiedzieli o nas...

Czytaj dale