Wilgotność powietrza w konkretnym miejscu zaletą wynikającą z zastosowania bezpośredniego nawilżania powietrza w przemyśle









Efekt chłodzenia przy zastosowaniu bezpośredniego nawilżania powietrza w biurach i centrach informacji telefonicznej.





















Masz pytania na temat zalet bezpośredniego nawilżania powietrza?

Masz nowy budynek, czy chcesz modernizować stary? Chętnie ci pomożemy.

Zapytaj teraz!

  


W nowym i starym budownictwie

Zalety bezpośredniego nawilżania powietrza


Niewystarczająca konserwacja systemów klimatyzacji i idące z tym w parze problemy z higieną w budynku okryły nawilżanie powietrza częściowo złą sławą. Pominięto przy tym fakt, że w szczególności w zastosowaniach przemysłowych jedna alternatywna metoda nawilżania sprawdza się już od dawna: bezpośrednie nawilżanie powietrza.  We wszystkich budynkach, także budynkach biurowych, można zainstalować profesjonalne nawilżanie powietrza – zarówno w nowym budownictwie, jak i przy remontach starych budynków.

Bezpośrednia alternatywa

Dzięki prostej i elastycznej instalacji, systemy bezpośredniego nawilżania powietrza są interesującą propozycją w przypadku późniejszego doposażania budynku. W budynkach, w których nie ma centralnej wentylacji lub nie da się wykonać nawilżania w systemie wentylacyjno-klimatyzacyjnym ze względu na zbyt krótkie odcinki nawilżania lub zbyt wysokie koszty, system nawilżania powietrza DRAABE będzie stanowił idealne i opłacalne rozwiązanie. W porównaniu do innych centralnych technologii nawilżania, systemy dysz wysokociśnieniowych zużywają niewiele energii.

Pełna absorpcja w powietrzu rozpylonych w drobniutką mgiełkę kropel wody powoduje zabieranie ciepła z pomieszczenia. Jest to pozytywny efekt uboczny, ponieważ wiele nowoczesnych budynków, w szczególności budynków biurowych, poddawanych jest dziś zbyt dużym obciążeniom cieplnym.  Adiabatyczny efekt chłodzenia może pozytywnie wspomóc pracę klimatyzacji. Każdy kilogram wody ulatniający się do powietrza przez nawilżanie dyszowe odpowiada mocy chłodzenia 640 W. 

Porównanie podstawowych zasad

Rozsądna kombinacja


Nie we wszystkich przypadkach jasna jest odpowiedź na pytanie, czy lepsze będzie pośrednie nawilżanie przez system wentylacyjno-klimatyzacyjny, czy też udostępnienie bezpośredniego nawilżania powietrza. W zależności od specyfiki budynku i wymagań jego użytkownika może być uzasadniona kombinacja nawilżania pośredniego i bezpośredniego: Nawilżanie pośrednie zapewni wówczas podstawową wilgotność, podczas gdy nawilżanie bezpośrednie umożliwi dodatkowe nawilżanie sektorowe.

Zaletą bezpośredniego nawilżania powietrza jest przede wszystkim zapewnianie wilgoci w konkretnym miejscu. Dzięki temu w poszczególnych obszarach, w zależności od tego, do czego mają one służyć, można utrzymywać różną wilgotność powietrza. Takie „nawilżanie sektorowe” jest korzystne pod względem ekonomicznym szczególnie wówczas, gdy będzie potrzebne jedynie w wybranych obszarach, np. na pojedynczych kondygnacjach, w działach lub obszarach pracy. Jest jeszcze więcej zalet bezpośredniego nawilżania powietrza.

Zalety bezpośredniego nawilżania powietrza




    Zalecenia: Zalety bezpośredniego nawilżania powietrza

    Opinie klientów DRAABE

    Zobacz, co na temat nawilżania DRAABE powiedzieli klienci.

    Czytaj dale

    Nawilżanie powietrza we wszystkich zastosowaniach

    DRAABE oferuje indywidualne rozwiązania do wszystkich zastosowań – niezależnie od klimatyzacji.

    Czytaj dale

    Podstawowe zalety nawilżania powietrza DRAABE

    Do wszystkich zastosowań w obiektach przemysłowych i biurowych oferujemy indywidualnie dobierane ro...

    Czytaj dale

    Relaks w cenie Condair Systems

    Zrelaksuj się – my zatroszczymy się o resztę! Powiedzieli o nas...

    Czytaj dale