Kiedy suche powietrze staje się problemem

Optymalny klimat w pomieszczeniu jest ważnym czynnikiem produkcyjnym w wielu obszarach przemysłowych, warunkującym standaryzację produkcji, zapewniającym jakość i pozwalającym zachować wysoką wartość. Jeśli powietrze jest zbyt suche, to przykładowo zmiany właściwości materiałów lub występowanie ładunków elektrostatycznych prowadzą do zakłóceń produkcji i dodatkowych kosztów. Szczególnie wrażliwa jest obróbka materiałów hydrofilowych, takich jak np. papier, tektura, drewno czy włókna tekstylne. Od mikroelektroniki po przemysł spożywczy, stała, optymalna wilgotność powietrza może zagwarantować jakość w wielu gałęziach przemysłu, a także zapewnić szybką i bezusterkową produkcję.

Infekcje dróg oddechowych, ból gardła i pieczenie oczu są częstymi objawami suchego powietrza. Przyjemny klimat stwarza optymalne warunki pracy dla dalszej motywacji i wydajności.


Zamów już teraz bezpłatną najnowszą broszurę nawilżania powietrza bezpłatnie!

 

 • Wyższa jakość, niższe koszty

  Dowiedz się, w jaki sposób optymalna wilgotność powietrza i temperatura chronią przed ładunkami elektrostatycznymi oraz mogą skutecznie zredukować zachorowalność.

  • Aktualny stan techniki

  Parowniki i rozpylacze – w trosce o zapewnienie dostatecznej wilgotności powietrza stosuje się najróżniejsze technologie, których zasadność użycia rozpatruje się przede wszystkim pod kątem zużycia energii i nakładów ponoszonych na konserwację.


  • Więcej zdrowia i wydajności 

  Według najnowszych badań żywotność bakterii i wirusów zależy w dużej mierze od wilgotności. Dowiedz się, jak optymalna wilgotność zmniejsza ryzyko infekcji i wzmacnia układ odpornościowy błony śluzowej.

  • Przykłady z praktyki 

  Dowiedz się, jakie doświadczenia mają inne firmy: Volkswagen, Dannemann i Nordan dzielą się faktami, własnymi wrażeniami i praktycznymi wskazówkami.  Broschüre "Produktionsfaktor Raumklima"
  Najnowsza broszura „Klimat pomieszczenia jako kluczowy czynnik produkcyjny”

  Dowiedz się więcej z 16 stron – włącznie z przykładami z praktyki.

  Kliknij tutaj: 
  Bezpłatna broszura „Klimat pomieszczenia jako kluczowy czynnik produkcyjny”

  Pola oznaczone gwiazdką '*’ są obowiązkowe

   

  Optimale Luftfeuchte digital gesteuert
  Direkt-Raumluftbefeuchtung für alle Anwendungen

   

  Więcej o nawilżaniu powietrza