Hamburg, maj 2015

Nawilżanie powietrza w druku cyfrowym

HP nawilża „Dream Factory”

W ośrodku demonstracyjno-szkoleniowym w Sant Cugat del Vallès (Barcelona) Hewlett-Packard (HP) prezentuje swoim klientom na powierzchni 4000 m2 najnowszą technologię druku cyfrowego – od druku wielkoformatowego aż po druk opakowań i akcydensów.

Ośrodek odwiedza każdego roku przeszło 6000 gości z Europy, Środkowego Wschodu i Afryki. „Chcemy być postrzegani jako «Dream Factory», gdzie rodzą się nowe pomysły na realizację nowoczesnych technik druku”, mówi Ester Chiachio, kierowniczka działu obsługi klienta. Od 2013 roku DRAABE jako akredytowany specjalista w HP troszczy się o prawidłową wilgotność powietrza.

Rezygnacja z nawilżania parowego

W celu zapewnienia optymalnej jakości druku i wydajności produkcji, w ośrodku demonstracyjno-szkoleniowym HP wymagane są stałe parametry wilgotności powietrza: „Ładunki elektrostatyczne, zmiany wymiarów papieru i nierówna jakość druku stanowią realne problemy w naszych szkoleniach i prezentacjach”, wyjaśnia Adam Goldthorp, HP Trainings Manager. „Do tego dochodzi jeszcze fakt“, dodaje Goldthorp, „że różne technologie druku oraz podłoża drukowe (np. plastik, tektura) wymagają różnych parametrów wilgotności powietrza.” Dotychczasowe, zintegrowane z centralną instalacją wentylacyjną nawilżanie parowe, nie było w stanie sprostać wszystkim wymaganiom i w 2013 roku zostało zdemontowane.

Kompetencja i serwis

Ponad 50 wysokociśnieniowych nawilżaczy powietrza DRAABE TurboFog Neo zapewnia kontrolowane nawilżanie powietrza w różnych obszarach. José Baena z HP Global Real Estate uważa, że nowa technologia DRAABE to duża zaleta: „Teraz mamy optymalne parametry do różnych stref i maszyn poligraficznych”. Ponadto udało się nam ograniczyć zużycie energii potrzebne do nawilżania o ponad 95%.” Zadowolenia nie kryje również Ester Chiachio: „DRAABE jest bardzo kompetentnym partnerem, z bogatą ofertą serwisu i szeroką wiedzą z zakresu poligrafii i jako polecenie dla naszych klientów wpisuje się idealnie w naszą koncepcję «Dream Factory».”Powrót do przeglądu

Nawilżacze powietrza DRAABE w HP

W ośrodku demonstracyjno-szkoleniowym HP w Barcelonie DRAABE stwarza optymalne warunki druku cyfrowego.


Nawilżacze powietrza DRAABE TurboFog Neo w HP

Optymalna wilgotność powietrza chroni przed elektrostatyką w druku cyfrowym. 


Masz pytania na temat nawilżania powietrza DRAABE w drukarni?

Chętnie ustalimy termin bezpłatnego spotkania.

Skontaktuj się z nami już teraz!

Zalecenia: DRAABE TurboFog Neo w branży poligraficznej

Nawilżanie powietrza w poligrafii

Optymalna wilgotność w drukarniach chroni przed elektrostatyką, odkształcaniu papieru i kosztami.

Czytaj dalej